0

Koszysta – zabytkowy drewniany dom pod opieką Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Wielokrotnie gruntownie remontowany – z zachowaniem wskazań konserwatorskich. Dach tradycyjny gontowy, drewniane płazy. Ogrzewanie ekologiczne olejem opałowym.

Otoczenie domu także zaliczane do obszaru chronionego prawem.

Dom położony jest w wyjątkowo dogodnym dla turystów miejscu: blisko Wielkiej Skoczni im. Stanisława Marusarza, a równocześnie niedaleko centrum miasta (ok.15 min. piechotą). Ulica Józefa Piłsudskiego to reprezentacyjna aleja spacerowa, z pięknymi lasami wokoło. Nie ma tu ruchu autobusów ani busów liniowych.

Niedaleko tereny rekreacyjno-sportowe, ogólnodostępne (malowniczo usytuowane lodowisko, korty tenisowe, kryty basen), należące do Centralnego Ośrodka Sportów. To miejsce przygotowań polskiej kadry olimpijskiej.

Dwa kroki od domu rozpoczyna się piękna tatrzańska ścieżka – Droga pod Reglami. Stąd już tuż tuż do Doliny Białego – słynnej z malowniczych skał i potoku. To trasy dla każdego turysty, także tego najstarszego i najmłodszego …
W zimie obok domu działają dwa wyciągi narciarskie – na stokach dla początkujących. Ostatnio Urząd Miasta otworzył wspaniałą trasę dla narciarzy biegowych, która codziennie jest przygotowywana i naśnieżana.

Bliskość gór, lasów i łąk zapewnia dobre powietrze – rzecz na wagę złota nawet w Zakopanem …

W naszym domu staramy się stworzyć przyjazną atmosferę, tak, aby goście czuli się mile widziani i swobodni. Lubią nas rodziny z dziećmi, ale także wytrawni turyści po prostu osoby łaknące spokoju i odpoczynku.

Dom od wielu pokoleń należy do zasłużonej dla polskiej kultury rodziny.

Zostaw komentarz